fbpx
UL. ZWYCIĘSTWA 28/4 II PIĘTRO, KOSZALIN
Zdolność kredytowa krok po kroku

Zanim bank udzieli Ci kredytu, sprawdzi jak wygląda Twoja zdolność kredytowa. Od wyniku tej analizy zależy czy dostaniesz kredyt w interesującej Cię wysokości.

Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej i sprawdź o jaki kredyt możesz wnioskować
   Jak działa kalkulator kredytowy?

   1. Wypełnij formularz powyżej

   Podaj wszystkie dane poprawnie (na ich podstawie przygotujemy konkretne rozwiązanie)

   2. Kontakt z Ekspertem Kredytowym

   Jeżeli będziemy potrzebować dodatkowych informacji zadzwonimy do Ciebie w ciągu max. 8 godzin

   3. Indywidualna propozycja kredytowa

   Prześlemy na Twojego maila indywidualna propozycję kredytową abyś mógł(a) się z nią zapoznać
   Sprawdź zdolność kredytową

   Starając się o kredyt zawsze jesteśmy poddawani dokładnej analizie. Na jej podstawie bank określa czy jest w stanie pożyczyć nam pieniądze, czy jednak odprawić nas z kwitkiem. Jedną z najczęstszych przyczyn odmownej decyzji kredytowej przez bank jest niska zdolność kredytowa. Jak sobie z tym radzić? Jak mieć pewność uzyskania kredytu na interesującym nas poziomie?

   Na tym etapie można śmiało powiedzieć, że nie istnieje jeden wzór na obliczanie zdolności kredytowej. Każdy z banków podchodzi indywidualnie do tego tematu, dlatego możliwe, że w jednym banku zdolność kredytowa będzie na wysokim poziomie, podczas gdy w innym możemy nie mieć zdolności na interesującą nas kwotę finansowania.

   Aby rzetelnie obliczyć swoją zdolność kredytową jeszcze przed złożeniem wniosku do banku, najlepiej skorzystać z fachowej pomocy osób, które posiadają aktualne kalkulatory obliczania zdolności udostępniane tylko przez banki.

   Czym jest zdolność kredytowa?

   Zdolność kredytowa to inaczej możliwość spłaty aktualnych jak i przyszłych zobowiązań finansowych. Na podstawie danych zawartych we wniosku kredytowym, informacji z BIK oraz innych rejestrów bank ocenia jaką kwotę jest w stanie pożyczyć potencjalnemu kredytobiorcy na określony z góry czas wraz z naliczonymi odsetkami.

   Jak zwiększyć zdolność kredytową?

   Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw przeanalizujmy główne składowe, które bank weźmie pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej.
   Podstawowym czynnikiem decydującym o naszej zdolności kredytowej jest uzyskiwany przez nas dochód netto. Przez dochód netto rozumiemy dochód pomniejszony o wydatki regularne z tytułu kredytów, kart kredytowych, limitów, stałych zobowiązań oraz kosztów życia. Mówiąc wprost, im większe dochody i mniejsze koszty, tym wyższy dochód netto, a tym samym większa zdolność kredytowa.

   Ważnym aspektem jest również źródło naszych dochodów – czy jest to umowa o pracę, umowa zlecenie, czy może własna działalność. Analiza stosunku zatrudnienia jest ważna w określeniu do tego o jaki produkt wnioskujemy – czy będzie to kredyt firmowy, gotówkowy czy hipoteczny.

   Oceniając możliwości spłaty kredytu w określonym terminie, kredytodawcy biorą pod lupę również dotychczasową historię kredytową. Dlatego przy każdym zapytaniu kredytowym bank sprawdza nasz BIK. Jest to swojego rodzaju rejestr, w którym znajdziemy informacji o historii zaciągniętych przez nas kredytów wraz z podsumowaniem w postaci punktowego zestawienia w skali od 1 do 100. Oczywiście im więcej punktów tym lepiej.

   Pamiętaj o BIKu!
   Każda osoba mająca w planach zaciągnięcie kredytu powinna sama z odpowiednim wyprzedzeniem zweryfikować swoją historię w BIK. Zdarza się, że zapomnieliśmy o jakiejś karcie kredytowej, narosły odsetki w związku z różnicą kursową, bądź dane nie zostały właściwie zaktualizowane. Unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek.
   Napisz do nas