W którym momencie zgłosić się do eksperta kredytowego?

To zależy od tego, jaki DRESZCZYK EMOCJI Was interesuje! ?

Większość osób, które zwracają się do nas z prośbą o wsparcie nie ma doświadczenia w wyborze kredytu hipotecznego. Kalkulator kredytowy w Internecie jest zazwyczaj jedynym, aczkolwiek błędnym źródłem informacji. Dlatego tym wpisem postanowiliśmy pomóc wszystkim tym, którzy zamierzają udać się na spotkanie z doradcą kredytowym zdecydować, KIEDY to zrobić. Właściwie do nas klienci zgłaszają się na każdym etapie procesu kredytowego. Wyróżnijmy trzy najczęstsze możliwości:

1. Czy mam zdolność kredytową?

Klient, u którego właśnie pojawił się pomysł w głowie ” Chcę zakupić nową nieruchomość tylko, czy mam zdolność kredytową?” ?
Ten moment dla nas i klienta jest najlepszy, ponieważ klient pojawia się na samym początku drogi i możemy ją zaplanować, od A do Z. Wtedy mniej rzeczy zaskoczy nas w trakcie wnioskowania, a proces jest bardziej przewidywalny i spokojniejszy .

2. Podpisałem umowę przedwstępną / rezerwacyjną – kiedy kredyt?

Klient, który podpisał już umowę przedwstępną i chce sfinansować zakup nieruchomości kredytem hipotecznym. ?
Tutaj już mamy dreszczyk emocji. ? Bo jeśli klient, gdzieś wcześniej sprawdził swoją zdolność i ona jest, to nie ma problemu. Schody pojawiają się wtedy, kiedy mamy podpisaną umowę, wpłacony zadatek, a zdolności kredytowej nie ma. Oczywiście robimy wszystko co w naszej mocy, żeby udało się zrealizować finansowanie, ale nie ukrywamy, że jest to wyzwaniem! Do tego dochodzi presja wpłaconego zadatku i do nieprzespanych nocy już niedaleko. ?

3. Złożyłem wnioski ale dostałem odpowiedź negatywną / trwa to za długo

Klient, który podpisał już umowę przedwstępną, złożył wniosek lub wnioski w banku, bądź z innym pośrednikiem i zaliczył upadek, w postaci negatywnej decyzji. ?
W tej sytuacji to już zazwyczaj emocje sięgają zenitu. ? Mamy poczucie presji wpłaconego zadatku, który może przepaść i presji czasu, bo terminy w umowie przedwstępnej gonią. Do tego w gratisie jest duży stres i nieprzespane noce. Trafiając do nas klient ma pewność, że jego sprawa będzie traktowana priorytetowo, ale swoje przeżyjemy! ?

W zależności od tego, jaką adrenalinę lubicie, taki moment wybierzcie! ?

konsultacje kredytowe koszalin

Leave a comment

w Napisz do nas