Konsultacje kredytowe – na czym zarabia pośrednik kredytowy?

SKĄD BIERZE SIĘ WYNAGRODZENIA EKSPERTA KREDYTOWEGO?

Myśleliśmy, że temat jest prosty i jasny, że usługi pośrednictwa kredytowego (czynności przygotowawcze i konsultacje) są BEZPŁATNE!!!

Jednak tak wielu klientów pyta nas o to: „Ile płacą za konsultację?”. Stwierdziliśmy, że to dobry temat na wpis.

Konsultacje są BEZPŁATNE, co nie oznacza, że pracujemy za darmo ? Wynagradza nas bank, w którym dojdzie do zawarcia umowy kredytowej. Jako pośrednicy kredytowi mamy w swojej ofercie prawie wszystkie oferty kredytów hipotecznych.

W odróżnieniu od pracownika banku, który posiada dostęp do jednego banku. My analizujemy wszystkie oferty, ze wszystkich dostępnych banków. Przedstawiamy je Klientowi, omawiamy i wspólnie wybieramy te, które są warte uwagi. Poświęcamy na to naprawdę dużo czasu, bo zależy nam na poleceniu naszej osoby znajomym, przyjaciołom, rodzinie.

Często słyszymy … że Klient i tak zapłaci za to w kredycie. Oczywiście, że tak, bo bank to bank, a nie instytucja charytatywna! ?

Tylko dlaczego bank współpracuje z pośrednikami? Może dlatego, że koszt utrzymania pracownika (umowa o pracę, biuro, ubezpieczenie i mnóstwo innych rzeczy) jest wyższy niż wynagrodzenie pośrednika?

Dodatkowym plusem jest fakt, że Klient za naprawdę dużą dawkę wiedzy oraz ciężką pracę związaną z całym procesem kredytowym nie płaci „od siebie” ani złotówki. Klient korzystając zarówno z oferty banku ponosi różne koszty jak na przykład – prowizji, wyceny, ubezpieczenia, produktów dodatkowych itp.
Koszt takiego kredytu u pośrednika jest identyczny jak w banku! A nasza usługa nie ma wpływu na koszt dla klienta!!

Pośrednik czasami może doliczyć klientowi dodatkową prowizję. Nie jest to praktykowane przez rzetelnych ekspertów kredytowych ?‍♀️ ale.. mam nadzieje, że takich ekspertów szybko zweryfikuje rynek.

Wynagrodzenie pośrednika to dla nas sprawa drugorzędna. Za zadowolonymi z naszej obsługi Klientami pojawią się polecenia, rekomendacje, nowe zlecenia a więc i odpowiednie wynagrodzenie ? i korzystając ze sposobności..

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM TYM OSOBOM, które nas polecają ? jest nam naprawdę miło i czujemy wielką satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. ❤

konsultacje kredytowe koszalin

Leave a comment

w Napisz do nas